21 Mart 2017 Salı

Bir HYIP Portföyünü Yönetme

Bir HYIP Portföyünü Yönetme

Biraz aptalca gelebilir, ancak yatırım yaptığınız tüm HYIP'leri yönetmek için biraz zaman harcarsanız, zaman içinde yatırım performansınızın doğru bir resmini alabilirsiniz. Bunu yapmak için çok uğraşabilirsiniz, ancak gerçekten umurumda olduğu tek şey, sahip olduğum ne kadar bit yorgun olduğum, bu nedenle HYIP'ler gelip giderken, ne kadar çok bitkinin olduğumu her zaman bilirim.

Başlamak

Tüm HYIP'ler çok tehlikeli olduğu için bitkisel parmaklarınızla her an kaybolabilirler, portföy değerini ve toplam getiriyi hesaplarken kullandığım basit bir yöntem var. Diğer yatırımların aksine, ödenmesi beklenen faizin portföy değerinin bir parçası olarak kabul edildiği bir tahakkuk sistemi kullanamazsınız. Çalışmakta olan bir nakit değerin yanı sıra çalışan bir yatırım değeri kullanmak daha iyidir. Sonra portföyünüzün değeri sadece ikisinin toplamı haline gelir.

Bir portföyle başlamak için en basit yol, bir bit eşlenmesiyle başlamak ve daha sonra, yatırım yaptığınız her HYIP'ye bir yüzdelik ayırmaktır. Kullandığım kural, herhangi bir HYIP için% 10'a kadar. Bu yatırım için bir sınır sağlar ve bu aptalca gitmeyeceğini ve belirli bir HYIP'ye büyük bir yatırım yapmayacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda size ne kadar yatırım yaptığınızı hızlı bir şekilde tahmin eder - 5 HYIP, o zaman% 50 yatırım yaparsınız.

Yönetmek

Ayrılan miktardan sonra ne kadar yatırıldığımı ve nakit olarak ne kadarının kaldığını takip ediyorum. Böylece toplam portföy değeri nakit + yatırım miktarı haline gelir. Bu nedenle, her bir yatırım için nakiteden çıkarıp yatırım yapılan toplamı ekleyin. Bir HYIP'den çekim yaptığınızda, bunu her zaman nakit değerine ekleyin ve her seferinde bir HYIP'in kaybolmasıyla birlikte bitkinin harcadığı miktardan çıkarın.

Toplam Portföy Değeri = Yatırım Yapılan Miktar + Nakit Değer

Bununla ilgili fazla fantezi olmanız gerekmiyor; elle yazılmış notlar, bir excel e-tablosu veya yatırımları veya harcamaları izlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış yazılım kadar basit olabilir. Senin için ne olursa olsun, yeterince iyi olursa. Bunun için çok iyi bir yazılım bulamadım ve excel'den nefret ediyorum, bu yüzden C # 'de yazdığım basit bir yazılım parçası kullanıyorum. Mükemmel değil, ama işi yapar.

Avantajlar

Bazen bir HYIP dolandırıcılığı yaptığınızda yalnızca yatırım yaptığınız miktarı düşünürsünüz - ve yıkıcı olabilir - ancak tüm yatırımlarınızı şimdiki konumunuzun yanı sıra tek bir gidişte görebiliyorsanız, belki kaybı büyükte o kadar da kötü değildir resim. Eğer büyük bir kayıp varsa, belki HYIP yatırım yapmak için yeni bir stratejiye ihtiyacınız var.

Başka bir yararı, her bir HYIP'nin ayrıntılarından bazılarını izleyebiliyorsanız, iyi ve kötü HYIP'leri hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olacak bir veritabanı oluşturmaya ve ayrıca HYIP'lerin nasıl ilişkili olduğuna ilişkin bir ipucu vermeye başlamanız mümkündür . Benzerlikleri bulmaya ve yöneticiyi tanımlamaya bile başlayabilirsiniz. Keşke HYIP yatırımına başladığımda daha iyi kayıtlar tutsaydım - bu web sitesinde daha fazla bilgi mevcuttu - oh iyi.

Sonuç

Yani, herkes için olmayabilir ve bir portföydeki HYIP'leri takip etmek bazen çok sıkıcıdır, özellikle de birkaçını kaybettiğinizde; Ancak, genel olarak size daha hızlı kontrol imkanı verir ve yatırımlarınızın nasıl performans gösterdiğini doğru bir şekilde izlemenize izin verir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder