21 Mart 2017 Salı

HYIP'nin Üç Tipi

HYIP'nin Üç Tipi

Herhangi bir zamanda, her biri kendi yatırım planları, site tasarımı ve dilbilgisi hataları bulunan sayısız HYIP var. Bununla birlikte, sadece gerçekten ilgilendiğimiz yatırım planları var, çünkü ne kadar yapacağımızı belirliyorlar. Kolay geliyor, fakat sorun şu ki HYIP yöneticisi en dürüst operatörler değil ve gerçeği belirsizlik eğiliminde. Peki, yatırımımızdan elde edilen gerçek getiriyi nasıl hesaplayabiliriz?

HYIP yatırımları oldukça basittir - sadece bir miktar para yatırırsınız ve sonra ne kadar yatırım yaptığınıza ve genellikle yüzde olarak ifade edilen ilgi alanına dayalı ödemeler alırsınız. HYIP'ler arasında faiz oranı çarpıcı biçimde değişebilir. Gerçek dönüş, yalnızca belirtilen günlük ya da saatlik oran ile zamanın çarpımı değil. Aslında yatırım planının nasıl çalıştığına bağlı. HYIP yöneticisi bunu yatırımcıları denemek ve tuzağa düşürmek için anlamayı zorlaştırdığı için kafa karıştırıcı hale gelebilir. Bununla birlikte, aslında HYIP'in sunduğu üç tür yatırım planı vardır ve bunları anlarsanız, kolayca geri dönüş yapabilirsiniz.

Ana Yayın

Bu, yalnızca bitmiş haldeki HYIP'ler için yaygın bir formattır ve genelde para temelli normal HYIP'lerde görülmemektedir. En esnekliği sunduğu için en sevdiğim HYIP türüdür. Bu tip HYIP'ye muhteşem bir örnek, yaklaşık 50 gün boyunca yayınlanmaya başlayan AimBTC'dir.

Bu plan için, müdürlüğünüzü yatırdıktan sonra, hesabınıza faiz aralığı belirtilen aralıklarla günlük veya saatlik ücretle ödenir. Ardından, kârınızı geri çekebilir veya kazançlarınızı artırmak için yeniden yatırım yapabilirsiniz. Müdürünüz herhangi bir zamanda serbest bırakılabilir ve daha sonra geri çekilebilir. Her bir HYIP farklıdır, ancak genel olarak bu sürümde, ana para biriminizin yaklaşık% 5'i ücret almaktadır.

Örnek olarak, günlük% 3'lük "ana sürüm" ödemesini yapan bir HYIP'ye 1 BTC yatırım yaptığınızı söylüyorsunuz. 60 günden sonra% 180 veya 1.8 BTC'ye sahip olacaksınız, bu da saf kazanç. Sonra 1 BTC müdürünü çekiyorsunuz ve birdenbire 2.8 BTC var. Ana sürüm HYIP'leri sevdiğimi söylemiş miydim?

Bunlar genellikle en düşük ücretli HYIP'ler gibi görünüyor, ancak küçük bir bilgi birikimiyle onlarla oldukça fazla şey yapabilirsiniz. Bu tür HYIP'nin en büyük avantajı, getiri ve risk bakımından yatırımcılara sunduğu esnekliktir. İstediğiniz zaman yatırma ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz, ya da biraz sabır tezgahı yatırıp uzun süre çekebilmek için atabilirsiniz.

Asıl Dahil

Aslında yatırımınızın tuzağına düştüğü ve sizi yavaş yavaş dibbledmesi nedeniyle - tam olarak nasıl admin böyle HYIP yatırım planının en yaygın türüdür. Bununla birlikte, bu planı sunan HYIP'ler de çok uzun süredir kararlı hale gelebilir. ForexParadise, PokerAm ve Coince bu tür HYIP'ye iyi örneklerdir.

Bu plan için, müdürünü yatırdıktan sonra belirtilen aralıkta belirtilen miktarda faiz ödenir. Aslında, müdürünüzün bir bölümünü içerdiği için bu ödeme salt kâr değildir. Kafa karıştırmaya başladığı yer burasıdır.

Örnek olarak, bir HYIP hesabına 1 BTC yatırdıysanız, 60 gün boyunca 'günlük anapara' dahilinde% 3 ödeme yaparsınız. Her gün yatırım miktarınızın% 3'ünü alırsınız. 60 günün sonunda% 180 geri dönüş elde edersiniz. % 100 aslında başlangıç ​​tutarınız ve% 80'i karınız. Bu planın gerçek günlük getirisi 80/60 =% 1.33'tür. Sorun bu planın% 100'e ulaşması 33 gün sürüyor ve bu konuda hiçbir şey yapamıyorsunuz.

Dolayısıyla, bu tür HYIP'lerin yüksek ücretli olmasına rağmen, gerçek günlük kârı hesaplamak için asıl dahil edilen bölümü dikkate almanız gerekir.

Müdür Dönüşü

Bu, 'ana sürüm' gibi, ancak ne zaman bırakılacağınıza karar vermeyin. Bunun için sadece belirtilen aralıklarla faiz ödemesini alırsınız ve daha sonra tüm ana para, yatırım süresinin sonunda geri gönderilir. Son zamanlarda dolandırılmış mBitco bunun bir örneğiydi. Bu format, 1 saatte% 150 gibi çok kısa vadeli planlarda geçerlidir. Bu planlar tehlikelidir ve bir HYIP, büyük miktarların iadesinin iadesi ve geri çekilmesi nedeniyle birkaç saat içinde kararsız hale gelebilir.

Örnek olarak, bir HYIP'e 1 BTC yatırıyorsunuz ve bu, 3 günlük anapara iadesinde% 15 ödüyor. HYIP günde% 5 ödeyebilir veya dönem sonunda% 15 ödeyebilir. Her iki durumda da, 1 BTC dönemin sonunda iade edilir ve 1,15 BTC veya toplam 0,15 BTC kâr elde edersiniz.

Bu HYIP'lerin okunması çok daha zor ve ben kararsız oldukları için onlara yatırım yapmamaya özen gösteriyorum. Temel sorun, yalnızca küçük ödemeler almanızdır, bu da büyük bir yatırım kayıp riski anlamına gelir.

Özet

Principal Gone olarak bilinen dördüncü bir HYIP türü de var. Bu tür bir HYIP, ödemeden, faizsiz, anapara geri ödemesiz veya ödemelerden başka bir şey almadığınız basit farkla yukarıdaki üçten biridir!

Yani, bir HYIP ne gibi görünüyorsa yapın ve sunduğu planlar ne olursa olsun, yukarıdaki kedilerden birine uyduğundan emin olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder