21 Haziran 2017 Çarşamba

Bitcoin Şirketleri Hakkında

Şirketin ponzici olup olmadığını nasıl fark ederim? Eğer şirketin bu işi yaptığı yeri gözünüzle görmediyseniz tam olarak bilmek mümkün değildir. Ama bazı ip uçlarından çıkarım yapılabilir. Gerçek mining paketleri hisse şekilinde olur ve alınıp satılabilir, ponzicilerde alınan paketi elden çıkarmak mümkün değildir. Diğer ipucu: genellikle gerçek mining yapan şirketlerin paketleri veya kiralama ücreti Bitcoin ile alınır satılır, ponziciler ise paket satmak için Euro veya Dolar gibi para birimlerini kullanırlar. Başka bir ifadeyle şirket kendisi bile Bitcoin’e inanmaz.
Bu görüşlerden sonra negatif bir düşünceye kapılıp Bitcoin’den vazgeçmeyin, alın satın, Bitcoin ile alış veriş yapın, altcoinlerde değerlendirin, bunlar size tecrübe kazandırarak deneyim olacaktır. Ama şu anda bunca şeye rağmen madenciliğe girmek istiyorsanız, Türkiye dahil dünyadaki hiç bir şirketin yüzde yüz güven ve güvenlik sağlayamayacağını aklınızdan çıkarmayın.
Öneri, şuan için yurt dışından cihaz getirmek oldukça zor, zahmetli, riskli ve masraflı; bu nedenle Türkiye’den ikinci el bir cihaz (yarı veya üçte bir fiyata) alınabilir ve madencilik denenebilir, tabi ki elektriği çok düşük fiyata veya bedava kullanacağım diyorsanız. Diğer bir öneri de altcoin madenciliğini denemek olabilir, Bitcoin’e göre daha kolay çıkarılabilen ve ileride değerinin yükseleceğini düşündüğünüz bir altcoin üretimine başlayabilirsiniz.

Kaynak: www.coin-turk.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder